پیشرفت فیزیکی 75 درصدی کنترل سیلاب شهرهای مجلسی و طالخونچه


به گزارش مسئول روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مبارکه:
اعتبار تخصیص یافته به طرح کنترل سیلاب شهرهای مجلسی و طالخونچه به دستور رهبر معظم انقلاب از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین شده و در اختیار سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور قرار گرفته است.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مبارکه گفت: این طرح به طول 1600 متر و ارتفاع 3متر ، به منظور کنترل بیش از یک میلیون مترمکعب سیلاب حوزه بالادست با 75درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست.
 

وی با اشاره به اینکه این طرح به منظور پیشگیری از سیلاب در شهرستان ، 20کیلومتر از رودخانه شور ساماندهی شده افزود: این طرح با هدف کنترل سیلاب ، رسوب گیری ، جلوگیری از فرسایش خاک ، آلودگی هوا ، افزایش پوشش گیاهی و همچنین تغذیه سفره های زیرزمینی منابع آبی منطقه درنظر گرفته شده است.
 

کسری طاهری افزود: شهرستان مبارکه با توجه به عبور رودخانه شور از آن ، همواره در معرض تهدید سیلاب از بالادست است و از ابتدای سال بیش از 100میلیون مترمکعب سیلاب در این رودخانه عبور کرده است.
 

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان هم گفت: شهرستان مبارکه با توجه به وسعت و اجرای عملیات آبخیزداری ، رتبه ششم استان را به خود اختصاص داده است.
 

ابوطالب امینی افزود: تاکنون در شهرستان مبارکه 24 طرح آبخیز داری اجرا شده است.
 

 
بازدید : 1191 27 بهمن 1398 ساعت 10:07 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری