کشف و ضبط 5500 کیلوگرم چوب بلوط
مسئول روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مبارکه گزارش داد:
در سال جاری حدود 5500 کیلوگرم چوب قاچاق از افراد سودجو و فرصت طلب ، توسط عوامل انتظامی با همکاری یگان حفاظت این اداره ضبط شده که با توجه به ماده 42 و   48 قانون حفاظت وبهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور ؛ بریدن و ریشه کن کردن و سوزاندن نهال و درخت و تهیه چوب و هیزم و ذغال از منابع ملی و توده های جنگلی بدون تحصیل پروانه حمل از سازمان جنگل ها و مراتع ممنوع است.

 

محمد اکبری فرمانده یگان حفاظت اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان مبارکه با توجه به زیاد بودن حجم قاچاق چوب در این شهرستان بیان داشت: در چند ماه گذشته بیش از 5500 کیلوگرم چوب بلوط قاچاق در چند نوبت ضبط گردید و  پرونده متخلفین جهت سیر مراحل قانونی تحویل اداره تعزیرات حکومتی شهرستان گردید.
 
و همچنین با توجه به اینکه چوب مکشوفه از درختان سبز جنگلی استان های همجوار به ویژه استان چهار محال و بختیاری بوده از ریاست محترم شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان  درخواست شد برای متخلفین اشد مجازات و نیز سایر مجازات های تکمیلی نظیر کاشت نهال بلوط و ... تحت نظر مامورین یگان حفاظت اداره منابع طبیعی اعمال گردد.

 

محمد اکبری گفت: جنگل های ایران طی سال های اخیر با عوامل تخریب رو به رو بوده است و قاچاق زغال چوب درختان جنگل های زاگرس  از عوامل اصلی در تخریب این منابع به شمار می ‏رود و قطع و حمل درختان جنگلی بدون پروانه حمل و زغال گیری جرم است و خودروهای حامل چوب که فاقد مجوز حمل باشند، توقیف می شوند.
 
وی به افراد سودجو و قاچاقچیان منابع طبیعی هشدار داد، مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی جهت حفاظت از منابع ملی قاطعانه با این گونه جرائم برخورد می کند.

 

 در پایان فرمانده یگان حفاظت ضمن تقدیر و تشکر از هوشیاری و دقت نظر مأمورین فرماندهی محترم انتظامی و قاضی شعبه ویژه تعزیرات حکومتی شهرستان مبارکه و تشکر از مردم جهت همکاری در کشف کالای قاچاق و همکاران یگان حفاظت منابع طبیعی افزود: ‌حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب ‌آلات جنگلی وظیفه ‌ای همگانی بوده و از مردم و دوستداران طبیعت انتظار می‌ رود در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هر گونه محصولات جنگلی و مرتعی توسط افراد سودجو و فرصت ‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان 1504 مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان که به صورت شبانه ‌روزی آماده دریافت گزارش های مردمی بوده، اطلاع دهند.
 
بازدید : 1134 16 تير 1398 ساعت 06:39 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری