کشف و ضبط بیش از 5500 کیلو گرم چوب بلوط در یک ماه


مسئول روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مبارکه گزارش داد:
در آذر ماه سال جاری بیش از5500 کیلوگرم چوب قاچاق از افراد سودجو و فرصت طلب ، توسط عوامل انتظامی با همکاری یگان حفاظت این اداره ضبط شده که با توجه به ماده 42 و   48 قانون حفاظت وبهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور ؛ بریدن و ریشه کن کردن و سوزاندن نهال و درخت و تهیه چوب و هیزم و ذغال از منابع ملی و توده های جنگلی بدون تحصیل پروانه حمل از سازمان جنگل ها و مراتع ممنوع است.
 
 

کسری طاهری رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان مبارکه با توجه به زیاد بودن حجم قاچاق چوب در این شهرستان بیان داشت: در چند روز اخیر بیش از 5500 کیلوگرم چوب بلوط قاچاق در 10 نوبت به ارزش بیش از 200 میلیون ریال ضبط گردید و  پرونده متخلفین جهت سیر مراحل قانونی تحویل اداره تعزیرات حکومتی شهرستان گردید.
 
 

و همچنین با توجه به اینکه چوب مکشوفه از درختان سبز جنگلی استان های همجوار به ویژه استان چهار محال و بختیاری بوده از ریاست محترم شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان  درخواست شد برای متخلفین اشد مجازات و نیز سایر مجازات های تکمیلی نظیر کاشت نهال بلوط و ... تحت نظر مامورین یگان حفاظت اداره منابع طبیعی اعمال گردد.

 
 

 

کسری طاهری گفت: جنگل های ایران طی سال های اخیر با عوامل تخریب رو به رو بوده است و قاچاق زغال چوب درختان جنگل های زاگرس  از عوامل اصلی در تخریب این منابع به شمار می ‏رود و قطع و حمل درختان جنگلی بدون پروانه حمل و زغال گیری جرم است و خودروهای حامل چوب که فاقد مجوز حمل باشند، توقیف می شوند.
 

وی به افراد سودجو و قاچاقچیان منابع طبیعی هشدار داد، مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی جهت حفاظت از منابع ملی قاطعانه با این گونه جرائم برخورد می کند.
  

 در پایان کسری طاهری ضمن تقدیر و تشکر از هوشیاری و دقت نظر مأمورین فرماندهی محترم انتظامی و قاضی شعبه ویژه تعزیرات حکومتی شهرستان مبارکه و تشکر از مردم جهت همکاری در کشف کالای قاچاق و همکاران یگان حفاظت منابع طبیعی افزود: ‌حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب ‌آلات جنگلی وظیفه ‌ای همگانی بوده و از مردم و دوستداران طبیعت انتظار می‌ رود در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هر گونه محصولات جنگلی و مرتعی توسط افراد سودجو و فرصت ‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان 1504 مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان که به صورت شبانه ‌روزی آماده دریافت گزارش های مردمی بوده، اطلاع دهند.
 
 
بازدید : 1266 1 دي 1397 ساعت 07:59 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری