بازدید از اردوگاه حرفه آموزی و کاردمانی اسد آباد


مسئول روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مبارکه گزارش داد:
بر اساس هماهنگی های قبلی بعمل آمده با واحد فرهنگی اردوگاه اسدآباد، رئیس و سفیر محترم انفال بهمراه مسئول روابط عمومی  اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مبارکه در تاریخ 97/09/21 از اردوگاه اسد آباد بازدید بعمل آوردند.

 

در ابتدای برنامه جلسه مشترکی فی مابین رئیس اردوگاه کار درمانی و حرفه آموزی آقای شیروانی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آقای طاهری بهمراه مسئول روابط عمومی و سفیر محترم انفال منابع طبیعی شهرستان حجت الاسلام حاج آقا مرتضی کارگران برگزار شد.
 

کسری طاهری گزارشی از  اراضی واگذاری به اردوگاه و نظراتی در مورد ایجاد فضای سبز و همکاری بین دو مجموعه و نحوه تعامل دیگر صنایع فعال شهرستان ارائه داد و در ادامه آقای شیروانی در خصوص نیاز آن اردوگاه به منابع ملی برای اجرای پروژهای کار درمانی و حرفه آموزی مطالبی بیان کرد.
 

سپس بازدیدی از داخل بخش های اردوگاه و کلاس های حرفه آموزی و مسجد و محل استراحت مددجویان انجام و سفیر محترم انفال شهرستان حجت الاسلام حاج آقا کارگران در خصوص انفال و حفظ آن و مبانی و اصول اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی افزود: همه ما گاهی در زندگیمان اشتباهاتی داریم و مسیر زندگیمان به تباهی می رساند، از خدا بخواهیم مانند سوزن بانی که ریل قطار را تغییر می دهد مسیر زندگیمان را تغییر دهد و مانند زهیر ابن قین در واقعه عظیم کربلا که خداوند در یک لحظه مسیر زندگیشان را تغییر داد و  سعادت ابدی نصیبشان کرد باشیم و همچنین محدودیت مددجویان سکوی پروازی می باشد که با توکل به خدا از این مسیر دشوار خواهید گذشت.     
    

سفیر انفال در ادامه مباحث خود با در نظر گرفتن روحیه نشاط در این مجموعه و انگیزه آنان برای اشتغال که بخشی از آن با کشت نهال و زیبا سازی مجموعه تحقق می یابد این روحیه را فرصت خوب برای برنامه سازی و اجرای برنامه های فرهنگی در این مرکز دانسته و با توجه به علاقه مددجویان به فضا سازی معنوی، پیشنهاد ساخت مزار مطهر شهدای گمنام را داده و اظهار امیدواری کرد قبور مطهر این عزیزان که برای آزادی و سرفرازی دین و کشور جان خود را فدا کردند زمینه ساز تعالی و رشد این مجموعه باشد.

وی افزود: بي شک ترويج فرهنگ ايثار و شهادت از راههاي متعددي امکان پذير است که يکي از مؤثرترين آنها حضور پیکر مطهر شهدا می باشد و محل مناسبی برای ترويج فرهنگ شهادت و ايثار به عنوان والاترين ميراث انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس بوده و وظيفه‌اي است كه بر عهده همه دلسوزان نظام مي باشد.

و در پایان ضمن تقدیر از مسئولین اردوگاه بخاطر احترام و ادب و روحیه ایمانی حاکم بر مجموعه نسبت به تداوم این روحیه در آینده با این نحوه مدیریت اظهار امیدواری کرد و از خداوند درخواست سلامتی روح و جسم این عزیزان را خواستار شد.
بازدید : 1306 22 آذر 1397 ساعت 01:48 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری