کشف بیش از 620 کیلو گرم چوب بلوط توسط یگان حفاظت شهرستان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مبارکه گفت: روز شنبه در پی وصول گزارشی مبنی بر قاچاق چوب بلوط در شهرستان مبارکه محدوده شهر 'مجلسی' موضوع در دستور کار ماموران یگان حفاظت و نیروی انتظامی این شهرستان قرار گرفت.
وی گفت: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی یک دستگاه وانت را متوقف و در بازرسی از این خودرو بیش از600 کیلو گرم  چوب جنگلی بلوط را کشف و یک نفر نیز دستگیر شد.

 


کسری طاهری با اشاره به اینکه متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان معرفی شدند افزود: قطع و حمل درختان جنگلی بدون پروانه حمل و زغال گیری جرم است و خودروهای حامل چوب که فاقد مجوز حمل باشند، توقیف می شوند به افراد سودجو و قاچاقچیان منابع طبیعی هشدار داد، مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی جهت حفاظت از منابع ملی قاطعانه با این گونه جرائم برخورد می کند.
 


رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مبارکه افزود: جنگل های ایران طی سال های اخیر با عوامل تخریب روبه بوده است و قاچاق زغال چوب درختان جنگل های زاگرس  از عوامل اصلی در تخریب این منابع به شمار می ‏رود و از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک مراتب را به شماره تلفن رایگان 1504 مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان که به صورت شبانه ‌روزی آماده دریافت گزارش های مردمی بوده، اطلاع دهند.

درحال بارگزاری