آیین تکریم و معارفه فرماندار شهرستان با حضور دکتر مهرعلیزاده استاندار اصفهان

مراسم تکریم و معارفه فرماندار شهرستان مبارکه روز دوشنبه با حضور ' محسن مهرعلیزاده ' استاندار اصفهان در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

در این مراسم از تلاش های 'جواد سلطانی ' سرپرست سابق فرمانداری مبارکه قدردانی و 'حمید عصارزادگان ' به عنوان فرماندار جدید شهرستان معرفی شد.
 

صبح امروز، استاندار اصفهان و هیات همراه در ابتدای ورود به شهرستان مبارکه مورد استقبال جمعی از مردم و مسئولان شهرستان  در محل گلزار شهدای شهر مبارکه  قرار گرفتند.

استاندار و هیات همراه ، حمید عصارزادگان فرماندار شهرستان ، جواد سلطانی سرپرست سابق فرمانداری و جمعی از مسئولین شهرستان مبارکه  به همراه نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، با حضور در گلزار شهدای شهر مبارکه به مقام شامخ شهیدان شهرستان ادای احترام کرده  و پس از آن با حضور در منزل خانواده شهداء زینلی و خانواده شهداء ضیایی به آنان ادای احترام نمودند .

محسن مهر علیزاده روز دوشنبه در مراسم معارفه فرماندار شهرستان مبارکه افزود:روحیه وحدت و همدلی را باید بیش از پیش در این شهرستان و استان اصفهان تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه امسال بیش از سال های گذشته به همدلی و وحدت نیازمندیم گفت: دشمنان نظام اسلامی با شیوه های مختلف، برای ضربه زدن به این نظام عزم خود را جزم کرده اند و هر روز بدنبال ایجاد توطئه جدیدی در کشور ما هستند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه دشمنان تا به امروز هر کاری که از دستشان برآمده بر علیه کشور ما انجام داده اند اظهار کرد: مردم ما هم با هوشیاری و بصیرت همه این توطئه ها را به خوبی پشت سر گذاشته اند.

وی با بیان اینکه دشمنان با بزرگنمایی مشکلات امروز کشور ما بدنبال این هستند که مردم را خسته و نا امید کنند، گفت: نباید تحت تاثیر فضاسازی و تحریک دشمنان قرار بگیریم و کارهایی را انجام دهیم که دشمنان خوشحال شوند 

مهرعلیزاده با بیان اینکه در سالجاری میزان بارش ها ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است گفت: بارش های خوبی را در اردیبهشت ماه در استان اصفهان شاهد بودیم اما این بارش ها کمبود و کسری موجود را جبران نکرد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه  حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد از وقت خود را به موضوع آب اختصاص داده ام گفت: در حال حاضر با کمبود آب مواجهیم  اما هیچ باغ و درختی را بی آب نخواهیم گذاشت.

وی گفت: تمهیدات لازم برای رساندن آب به باغ ها و درختان اندیشیده شده و بودجه لازم برای این کار در نظر گرفته شده است.

مهرعلیزاده افزود: با استفاده از تانکر های آبرسانی و امکانات جهاد کشاورزی، شهرداری ها، سپاه و بسیج اقدامات لازم را برای عبور از این بحران انجام خواهیم داد.
 

وی با بیان اینکه با تکمیل سد کوهرنگ سه در سالهای آینده مشکل کمبود آب در استان اصفهان برطرف خواهد شد اظهار کرد:  برنامه منظمی برای استفاده از آب بین دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری نوشته شده و ابلاغ شده است و سازکارهای اجرایی لازم برای کنترل برداشت ها در نظر گرفته شده است.

استاندار اصفهان با اشاره به اهمیت ارتقای سطح فرماندهی انتظامی شهرستان مبارکه گفت:ارتقای سطح نیروی انتظامی به افزایش ضریب امنیتی استان منجر خواهد شد.

مهرعلیزاده همچنین با اشاره به اهمیت توجه به توسعه گردشگری در شهرستان مبارکه گفت: امکانات بسیار خوب طبیعی و تاریخی  در این منطقه وجود دارد که باید از این امکانات و آب و هوای خوب این شهرستان استفاده کرد.

وی با توصیه به فرماندار جدید شهرستان مبارکه گفت: نه تنها شهر مبارکه بلکه سایر شهرها و روستاهای این شهرستان از قابلیت لازم برای ایجاد پروژه های و مجتمع های گردشگری برخوردار هستند.

وی با قدردانی از تلاش های فرماندار سابق شهرستان مبارکه نیز گفت: ایشان با برخورداری از روحیه تعامل بالا در مدت مسئولیت خود اقدامات ابتکاری خوبی انجام و اولویت های شهرستان را بخوبی مورد توجه قرار داد.

مهرعلیزاده از حمید عصارزادگان فرماندار جدید مبارکه نیز به عنوان شخصیتی باتجربه، خوشفکر و فعال نام برد و از وی و سایر مسئولان خواست نیت خود را برای خدمت به مردم و کار برای خدا خالص کنند و توصیه های گفته شده را به کار بندند.

امام جمعه مبارکه نیز در این مراسم گفت: مهمترین وظیفه دولت رسیدگی به مشکلات مردم است و ماهیت دولت رفع مشکلات مردم است.

حجت الاسلام سید مهدی موسوی با بیان اینکه مشکل مردم مشکل دولت است افزود:مدیران و مسئولان باید مسایل و مشکلات مردم را مشکل خود بدانند و در راستای رفع آنها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه امروز با معرفی فرماندار جدید شهرستان مبارکه انتظار ملال آور ۱۰ ماهه هم به پایان رسید گفت: 

از استاندار اصفهان تقاضا داریم امتیاز ویژه ای برای مدیرانی که در شهرستان سکونت دارند در نظر بگیرند .

حجت الاسلام موسوی همچنین گفت: همه ما باید بعنوان مسئولان و مدیران نظام اسلامی همان نگاهی را که امام خمینی (ره) نسبت به مردم، دولت و حکومت داشتند را سرلوحه کارهایمان قرار دهیم.
 

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: از فرماندار جدید شهرستان انتظار داریم بومی پذیری جوانان را برای استخدام در همه صنایع و اداره این شهرستان در اولویت قرار دهد.

زهرا سعیدی با قدردانی از مدیران فولاد مبارکه برای جذب جوانان بومی در استخدام اخیر این شرکت افزود: ۴۰ درصد افرادی که در آزمون اخیر این شرکت جذب شدند از جوانان بومی این شهرستان بودند.

وی با بیان اینکه اختلاف نظر و سلیقه در بین مدیران شهرستان مبارکه وجود دارد اما همه با هم هماهنگی و تعامل دارند گفت: همه ما باید به قانون برنامه ششم توسعه در خصوص بومی پذیری در استخدام ها احترام بگذاریم و به آن توجه داشته باشیم.

سعیدی با بیان اینکه مردم شهرستان مبارکه در همه صحنه های انقلاب اسلامی حضور جدی داشته اند و پای نظام اسلامی ایستاده اند گفت: شهرستان مبارکه یک شهرستان خاص است که به مدیریت و تدبیر خاص نیاز دارد.

وی با بیان اینکه باید به دور از حاشیه ها به این شهرستان بصورت ویژه نگاه شود گفت: مهاجر پذیری و حاشیه های شهرستان مبارکه صدای سایر نمایندگان مجلس را در آورده است.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: پلی اکریل، پایانه حمل و نقل کالا و ۲ واحد دانشگاه آزاد از مهمترین مشکلات این شهرستان محسوب می شوند .

وی گفت: به همت همه مسئولان و درایت استاندار اصفهان امروز چرخ کارخانه پلی اکریل به حرکت در آمده و مواد اولیه وارد این کارخانه شده است

سعیدی با اشاره به مشکلات رانندگان و پایانه مبارکه گفت: طی ۲ روز گذشته ۶ جلسه برای رفع مشکلات رانندگان برگزار شده و در این جلسات مشکلات بیمه و سختی کار رانندگان مطرح شد.

وی همچنین با اشاره به مشکلات ۲ واحد دانشگاه آزاد در شهرستان مبارکه گفت:  واحدهای دانشگاه آزاد در مبارکه و مجلسی از زیان ده ترین واحدهای دانشگاه آزاد محسوب می شوند که با ادامه این روند احتمال ایجاد مشکلاتی نظیر اعتصاب هیات علمی را بدنبال خواهد داشت .

جواد سلطانی سرپرست سابق فرمانداری مبارکه ضمن خیرمقدم به دکتر مهرعلیزاده استاندار فرهیخته اصفهان و هیات همراه و  کلیه شرکت کنندگان در مراسم به ویژه خانواده معزز شهداء ، جانبازان و  ایثارگران ، ائمه جمعه ، اعضای شورای تامین شهرستان ، دکترسبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه ، بیان نمود : بسیار مفتخریم که امروز میزبان شخصیت با کفایت و توانمند ملی ، با سوابق و تجربیات مدیریتی ارزشمند در دولت های مختلف هستیم که با دیدگاه نوین مدیریتی درک درستی از مسائل استان داشته و ارتباطات بسیار خوبی با رده های مختلف اجرایی کشور دارند .

جواد سلطانی در ادامه به بیان برخی از آمار و شاخص های شهرستان مبارکه پرداخته و گفت : این شهرستان پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار خوبی در بخش های صنعتی ، کشاورزی ، گردشگری ، حمل و نقل دارد و یکی از شهرستان های فعال در عرصه های مختلف پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بوده است .

وی در ادامه بیان نمود : در حال حاضر ۴۶۰۰ دانشجو از مقاطع کاردانی تا دکترا در ۵ واحد دانشگاهی شهرستان مشغول به تحصیل هستند و بیش از ۳۰ هزار کارگر در ۴۵۰ واحد صنعتی و ۱۲ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول بکارند و در حوزه حمل و نقل بیش از ۳ هزار کامیون و تریلر مشغول فعالیت هستند . سرپرست سابق فرمانداری افزود : آثار تاریخی فراوانی از جمله غارهای قلعه بزی با قدمت ۴۲ هزار ساله در این شهرستان واقعند و همچنین از ۱۰۰ درصد سهم ارزش افزوده شهرستان در بخش های اقتصادی از تولید ناخالص داخلی شهرستان طی یک دوره ۱۵ ساله (۹۳-۷۹) سهم صنعت و معدن ۶۶/۹۵ درصد ، سهم تامین آب و برق و گاز ۱۱/۲۰ درصد ، سهم حمل و نقل ۸/۴۷ درصد و سهم کشاورزی ۳/۱۲ درصد بوده است بطوریکه متوسط سهم ارزش افزوده بخش های اقتصادی شهرستان در کل استان ۱۰/۷۹ بوده است .

جواد سلطانی در ادامه به حضور ۱۱ ساله خود در شهرستان مبارکه در سمت های شهردار ، بخشدار و معاون فرماندار و سرپرست فرمانداری اشاره نموده و گفت : خداوند را شاکرم که این توفیق را به بنده عنایت فرمود که در این مدت خدمتگزار مردم عزیز، فهیم ، انقلابی ، ولایتمدار و شهیدپرور شهرستان مبارکه باشم .

وی سپس با ارائه  گزارش عملکردی از فعالیت ۱۰ ماهه خود به عنوان سرپرست فرمانداری افزود : در این مدت ۱۰ ماهه رعایت اصل قانونگرایی ، صداقت ، امانت داری ، پاسخگویی ، هماهنگی و همدلی و تعامل ، احترام به مردم و مسئولین و رعایت حقوق شهروندی را اولویت های اصلی خود میدانسته ام  و همواره درب اتاق بنده بر روی مدیران ، مسئولین ، مردم ، ارباب رجوع ، همکاران و همه اقشار جامعه باز بوده و همواره سعی و تلاشم این بوده که پاسخ درست و قانع کننده برای مراجعه کنندگان داشته باشم .

سرپرست سابق فرمانداری در ادامه بیان نمود : اینجانب حدود ۴۰۰ جلسه کاری در این مدت برگزار کرده و مشکلات مردم و دستگاه های مختلف شهرستان را بررسی کرده ام و هر هفته برنامه بازدید از خانواده معظم شهدا ، جانبازان ، آزادگان داشته و بطور مستمر و هفتگی باتفاق اعضای شورای تامین شهرستان از صنایع بخصوص صنایع مشکل دار شهرستان بازدید کرده و با تشکیل جلسات با مدیران مربوطه و تشکیل کمیسیون های کارگری نسبت به بررسی مشکلات کارگری و سرمایه در گردش و سرمایه ثابت صنایع پرداخته و اقدامات موثری انجام شده است .

جواد سلطانی تثبیت اشتغال و توسعه اشتغال را یکی از اولویت های مهم شهرستان دانسته و به ارائه عملکرد خود در این زمینه و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان پرداخت .

 سرپرست سابق فرمانداری از عملکرد ۱۰ ماهه خود در حوزه امنیتی شهرستان دفاع کرده و گفت تصمیماتی که در این مدت گرفته شد عاقلانه ، مدبرانه و درست بود همچنان که در ناآرامی های دی ماه گذشته وحدت ، همدلی ، هماهنگی ، حضور مقتدرانه و موثر اعضای تامین شهرستان و اهتمام جدی بر اقدامات پیشگیرانه بسیار موثر بود و اشرافیت دستگاه های اطلاعاتی ، امنیتی ، نظامی و انتظامی و قاطعیت دستگاه قضایی شهرستان باعث شد یکی از شهرستان های خوب در زمینه تامین امنیت باشیم و اجازه داده نشد که مشکلی در شهرستان ایجاد شود .

وی در ادامه خاطر نشان ساخت : در اغتشاشات اخیر هر موضوعی که در شهرستان اتفاق افتاد عوامل آن ظرف کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شدند و در حوزه کشف مواد مخدر نیروی انتظامی با همکاری سایر اعضای شورای تامین بسیار خوب عمل کرده است همچنان که در هفته گذشته بیش از ۴۰۰ کیلوگرم کشفیات مواد مخدر در گلوگاه شهرستان داشته ایم .

جواد سلطانی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همه کسانی که در این مدت همکاری و همراهی موثری با فرمانداری داشته اند گفت : جادارد از زحمات و اقدامات شایسته دکتر ذاکری فرماندار سابق شهرستان که انصافاً یکی از مدیران توانمند ، دلسوز و باجسارت بودند تقدیر و تشکر نمایم  و انتصاب شایسته برادر عزیز مهندس عصارزادگان را بعنوان فرماندار شهرستان مبارکه تبریک و از همه مردم شهرستان ، مدیران و مسئولین تقاضا دارم همکاری و همراهی لازم را با مدیریت جدید شهرستان بعمل آورند .

حمید عصارزادگان فرماندار شهرستان پس از قرائت حکم مسئولیت توسط مدیرکل سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری اصفهان و دریافت حکم از دکتر مهرعلیزاده استاندار معزز اصفهان طی سخنانی ضمن عرض ادب به خانواده معظم شهداء ، ایثارگران ، ائمه محترم جمعه و جماعات ، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، اعضای شورای تامین شهرستان ، بخشداران ، شهرداران ، دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاها ، مسئولین ادارات ، نهادها و دستگاه های اجرایی ، قضایی ، نظامی و انتظامی شهرستان ، خبرنگاران و اصحاب رسانه که در مراسم تکریم و معارفه فرماندار شهرستان حضور یافتند و همچنین خیرمقدم به دکتر مهرعلیزاده استاندار اصفهان و هیات همراه ایشان که علیرغم مشغله فراوان به دلیل علاقه وافری که به مردم شهرستان دارند در جلسه حضور یافتند ، در ادامه بیان کرد  : اینجانب از خداوند سبحان مسئلت می نمایم به برکت این ماه عزیز و در آستانه ولادت امام حسن مجتبی کریم اهل بیت ، حسن استفاده را نموده و با توکل به خداوند متعال و توسل به اهل بیت و مساعدت ، همکاری و همراهی همه به خصوص علماء ، نخبگان و جوانان عزیز ، بر اساس منویات مقام معظم رهبری و سیاست ها و راهبردهای دولت تدبیر و امید و اهداف بلندی که استاندار محترم تدوین و ابلاغ نموده اند ، در جهت رشد و توسعه ظرفیت های بالقوه شهرستان گام بردارم .

حمید عصارزادگان فرماندار جدید شهرستان مبارکه با مرور ظرفیت ها، مزیت ها و مشکلات مبارکه، آمادگی خود را برای استفاده از نظرات آحاد مردم شهرستان به دور از هر گونه مرزبندی جناحی و فکری اعلام کرد.

 وی همچینین شهرستان مبارکه را یکی از شهرستان های شاخص و تاثیرگذار استان اصفهان در عرصه های گوناگون دانسته و خاطرنشان ساخت : شهرستان مبارکه مفتخر است به داشتن مردمی انقلابی ، سخت کوش ، خلاق ، صنعت گر ، کشاورزانی کارآمد ، جوانانی غیور و غیرتمند که قادرند هر کار به ظاهر ناشدنی را شدنی نموده و نمونه ای هستند از کسانی که معتقدند به شعار (ما می توانیم )

فرماندار شهرستان درادامه سخنان خود خاطر نشان کرد : اینجانب فرصتی که با تقدیر الهی و اعتماد شخص استاندار در این ماه عزیز برایم به وجود آمده به فال نیک گرفته و از خداوند منان مسئلت می نمایم توفیق عنایت فرماید خدمتی در خور شان مردم عزیز و فهیم شهرستان مبارکه داشته باشم . 


 
وی همچنین در پایان از زحمات کلیه همکاران فرمانداری بخصوص سرپرست سابق فرمانداری دکتر سلطانی تقدیر و تشکر نمود و توفیق خدمت مضاعف به مردم را برای ایشان مسئلت نمود .